<

HAKAN SARIHAN “SAYGI DURUŞU SERGİSİ”

01 Eki 2020 – 21 Eki 2020 tarihleri arasında online olarak erişime açtığım üçüncü kişisel sergim “Saygı Duruşu” ile içimdeki bir hayranlığı nihayet kendi sanatım aracılığıyla bir sergiye dönüştürmüş ve yine sizlerin huzuruna çıkabilmiş olmamın mutluluğu içindeyim.

Vurulduğum, zihnimde kapılar açan film Stanley Kubrick’in 1968’de çektiği “2001: A Space Odyssey” filmiydi. Zamanının ötesinde görsel efektler, felsefesi, müzikleri muhteşemdi. Kitabı da o kadar etkili olmuş. Aya ilk ayak basan insan Neil Armstrong “kitabı aya ayak basmadan önce okumuştum, ki bu oraya gitmem için etkenlerden biri ayrıca, esas önemlisi aya ayak bastığımda ilk işim etrafta siyah bir taş aramak oldu.” demiş. Şüphesiz, İDGSA master projem “Last Train To Dangon” da bu destanın bir iz düşümüdür.

2001: A Space Odyssey başta olmak üzere yıllar içinde bu konseptte izlediğim tüm filmlere de bir selam, bir saygı duruşu çalışmalardan oluşan bu solo sergimde tamamı 2020 yılında ürettiğim dijital çalışmalarımdan toplam 30 eser yer alıyor.

SERGİ VİDEOSU İZLE

SERGİYE GİT